Kızlık Zarı Muaynesi Nasıl Yapılır?
12/06/2017
antalya kürtaj fiyatoı
Kürtaj Fiyatı Ne Kadardır?
22/06/2017

Kürtaj Ağrılı mıdır?

İstenmeyen gebeliklerin sonlandırılması işlemi olan kürtaj, vakumlu kürtaj  sırasında hastalar genellikle kasık bölgesinde adet döneminde hissedilen ağrıya benzer bir ağrı hisseder. Bu ağrıyı en aza indirmek için lokal ya da genel anestezi altında işlem yapılması mümkündür. Özellikle daha öncesinde normal doğum yapmış yada bu tarz bir işleme maruz kalınmış ise lokal anestezi ile uygulanabilir. Lokal anestezi de rahim ağzına uyuşturucu anestezik ajan enjekte edilir.

Genel anestezi alma durumun da ise damardan enjekte edilen anestezik ajan ile hasta uyutulur, işlem esnasında hiçbir ağrıyı hissetmez. İşleme hasta uyuduktan sonra başlanır ve işlem biter bitmez hasta uyandırılır. Özellikle daha önce doğum ya da kürtaj öyküsü olmayan hastalar ile sezaryen ile doğum yapmış hastalar  en uygun olanlardır.

Tamamen kadınların kendi tercihleri olarak genel ya da lokal anestezi altında uygulanabilir. Genel anestezi her zaman daha konforlu yöntem olması ile tercih edilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.