antalya kürtaj fiyatoı
Kürtaj Fiyatı Ne Kadardır?
22/06/2017
Kürtaj Sonrası Yapılması Gerekenler Nedir?
23/06/2017

Kürtaj Nasıl Yapılır

antalya kürtaj

Kürtaj işlemi istenmeyen gebeliklerin sonlandırılmasında kullanılan bir yöntemdir. İşlem hastanın jinekolojik masaya alınması ile başlar. Öncelikle ultrasonografik muayene ile gebelik teyit edildir, rahmin duruşu ve şekli hakkında bilgi edinilir, işlem esnasında ya da sonrasında zorlayıcı bir faktörün varlığı araştırılır. Daha sonra spekulum muayenesi ile rahim ağzı görünür hale getirilir. Vajen antiseptik solüsyonlarla temizlendikten sonra karmen kanülü olarak isimlendirdiğimiz steril plastik yapıda kanül ile rahim ağzından rahim içine girilir. Negatif basınçlı enjektör yardımıyla rahim içindeki yapılar çekilir. Yaklaşık 5-15 dakikalık bir sürede işlem tamamlanır. Vajen tekrar antiseptik solüsyon ile temizlenerek işleme son verilir.

Tüm bu işlemin genel adı vakum küretajdır. Vakum küretaj doğru bir şekilde uygulandığında komplikasyon ihtimalinin son derece az olduğu bir işlemdir. Kürtaj işlemi sadece kadın hastalıkları ve doğum uzmanları tarafından yapılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.